Ziņas /

Zobu zaudēšanas sekas: kāpēc ir svarīgi atjaunot pat vienu zaudētu zobu?

Zobu zaudēšanas sekas: kāpēc ir svarīgi atjaunot pat vienu zaudētu zobu?

Zobu zaudēšana ir jutīga problēma, kas var rasties negaidīti, piemēram, traumas rezultātā vai kā mutes dobuma slimību vai nepareizas ikdienas kopšanas dabiskas sekas. Kaut gan mūsdienu zobārstniecība strauji attīstās un piedāvā iedarbīgus ārstēšanas veidus, tomēr ne visi pacienti steidzas zobus atjaunot. Vieni baidās no procedūras vai apšauba risinājumu iespējamību, citi – vienkārši samierinās ar esošo situāciju. Tomēr noteikti nevajadzētu kavēties: zaudēti zobi rada ne tikai estētiskas problēmas, bet arī neatgriezeniskas izmaiņas mutes dobumā un žokļu kaulos.

Zaudēts zobs: nokavētas ārstēšanas sekas

Visiem 28–32 cilvēka zobiem ir svarīga funkcija un atšķirīgas īpašības: unikāla forma, izmērs, kroņa izvietojums un sakņu skaits. Kopā tie veido harmonisku sistēmu, kurā ikviens zobs ir svarīgs un vajadzīgs. Šī iemesla dēļ neatkarīgi no tā, cik daudz zobu zaudējat, šāds zudums var negatīvi ietekmēt jūsu dzīves kvalitāti un visu jūsu organismu:

  • mutes dobuma stāvoklis. Zaudējot pat vienu zobu, blakus esošie zobi sāk virzīties uz izveidojušos spraugu, periodonta saites, kas to turēja vietā, pakāpeniski sāk izzust, smaganas mainās un žokļa kauls, kurā bija nostiprinātas saknes, saplok. Jo vairāk zobu trūkst, jo komplicētākas un kaitīgākas izmaiņas notiek;
  • izskats. Zaudējis vienu vai vairākus zobus, cilvēks vairs nevar priecāties par pievilcīgu smaidu. Šādos gadījumos cilvēks nereti izvairās smieties un izpaust citas emocijas, attīstās reflekss aizsegt muti ar roku. Ja trūkst lielākā daļa zobu vai visi zobi, mainās ne tikai smaids, bet arī sejas vaibsti. Samazinoties žokļa kaula apjomam, lūpām vairs nav pietiekama atbalsta, tās zaudē formu un iekrīt. Līdz ar to iekrīt arī vaigi un parādās izteiktas grumbas;
  • pašapziņa. Mūsdienu sabiedrībā smaids ir veselības un skaistuma simbols, kas ļauj ne tikai smieties un smaidīt, bet arī būt pašapzinīgam un izjust dzīvesprieku. Tāpēc pat viena zoba zaudējums var aizšķērsot ceļu daudzsološas karjeras iespējām, liegt iepazīties un izveidot romantiskas attiecības.

Glābiņš – mūsdienīgi zobu atjaunošanas risinājumi.

Ignorēt radušās problēmas un mēģināt sadzīvot ar zobu trūkumu ir iespējams, taču tas kaitē gan veselībai, gan dzīves kvalitātei. Ir jāsaprot, ka žokļu kaulu sistēma nav statiska, un, rodoties izmaiņām, tajā rodas neatgriezeniskas izmaiņas. Vienlaikus ilgas kavēšanās gadījumā zaudēto zobu atjaunošana kļūst aizvien sarežģītāka, jo tai nepieciešamas papildu procedūras, piemēram, sinusa pacelšana vai kaula pieaudzēšana.

Zobu implantācija ir mūsdienīgs un progresīvs veids, kā atjaunot vienu vai vairākus zaudētus zobus. Šo ārstēšanas metodi iesaka zobārsti visā pasaulē sekojošu iemeslu dēļ:

  • Uzticama procedūra. Implanti ieaug 96-100% gadījumu un nevainojami var kalpot visu mūžu.
  • Nesāpīga, vienkārša, ātra operācija. Zobu implantēšanas procedūras tiek veiktas vietējā anestēzijā. Operācija ilgst tikai 30-60 minūtes.
  • Maksimāls estētiskais rezultāts. Implantētu zobu no īsta var atšķirt tikai zobārsts, rūpīgi apskatot pacienta mutes dobumu.

Izvēloties NEODENT implantus, kuru kvalitātes ir pamatā ir vairāk nekā 30 gadus ilgs darbs un vispusīgi zinātniskie pētījumi, varēsiet priecāties par estētiskiem un dabiska izskata zobiem ar mūža garantiju.

Ārstēšanas posmi

1. Izmeklēšana un ārsta konsultācija

Konsultācijas laikā pacients tiek izmeklēts, tiek veikts rentgena uzņēmums, saskaņots ārstēšanas plāns (etapi, estētiskās vēlmes, finansiālās iespējas), tiek noteikts implantācijas datums.

2. Implantācijas procedūra

Zobu implantācija tiek veikta ātri – operācija var ilgt tikai 20-40 minūtes. Zobu implantācija ir nesāpīga, pietiek ar vietējo anestēziju, nav nepieciešama narkoze. Pēc implantācijas var nozīmēt īsu antibiotiku kursu, iespējams neliels, īslaicīgs piepampums, nelielas sāpes operācijas vietā.

Dažreiz implantus var ieskrūvēt uzreiz pēc zoba izraušanas – to sauc par tūlītēju implantāciju. Dažreiz var uzreiz uzlikt arī pagaidu kronīti. Šīs operācijas iespējamība ir atkarīga nevis no implanta, bet gan no pacienta individuālās situācijas. Katru reizi ārsts izvērtē šādas metodes piemērotību un iespējamos riskus/priekšrocības. Arvien biežāk operācijās papildus tiek izmantota implantu pozicionēšanas kape jeb ķirurģiskais gids, kas ļauj precīzāk saplānot implanta pozīciju un operāciju veikt ātrāk.

3. Dzīšana

Implanta vieta sadzīst 4-12 nedēļās, diegi tiek izņemti pēc nedēļas. Ņemot vērā jūsu veselības stāvokli, zobārsts izvērtēs, cik ilgs laiks būs nepieciešams dzīšanas posmam.

Ja ir nepietiekams žokļa kaula apjoms, tiek veikta kaula pieaudzēšanas procedūra. Līdzīgi kā implantācija, tā tiek veikta ātri un nesāpīgi, nereti vienlaicīgi ar implantāciju. Kaula pieaudzēšanas gadījumā dzīšana ilgst 6-9 mēnešus.

4. Jauna zoba kronīša piestiprināšana

Implantam ieaugot, tiek veikta implanta protezēšana ar kronīti. Atkarībā no izvēlētās ārstēšanas metodes pacientam var tikt piedāvāts uzlikt pagaidu kroni vai gaidīt pastāvīgo kroni. Lai izgatavotu kronīti, jānoņem zobu nospiedums, jāveic mērījumi, jāizveido smaganu profils. Kronīšus uz implantiem izgatavo zobu tehniķis. Atkarībā no izvēlētā materiāla (plastmasa, metāls, keramika, stikla keramika, cirkonija keramika), ražošanas tehnoloģijas un tehniķa pieredzes būs atkarīgs kronīša estētiskais izskats, kalpošanas laiks un cena.

5. Regulāra kopšana

Zobu implantiem, līdzīgi kā dabīgajiem zobiem, nepieciešama regulāra kopšana un vizītes pie zobārsta un higiēnista.

Visas ziņas